ALAPKÉPZÉSRE JELENTKEZEM

2024-es általános felvételi

A 2024-es felvételi rendszerben továbbra is marad az 500 pontos rendszer (illetve 564-es, tekintve, hogy a katonai szolgálatért további 64 többletpont járhat), azonban az előző évekhez képest több változás is lesz. A minimumpontszámokról, az Óbudai Egyetem intézményi pontmeghatározásáról, az emelt szintű érettségi és egyéb tudnivalókról az alábbiakban olvashattok részletesen.

ALAPKÉPZÉSEINK

Egyetemünkön a fő hangsúly az erős elméleti alapokon nyugvó, de gyakorlatorientált, minőségi és magas színvonalú alapképzésen van.

Az alapképzésben alapfokozat (BSc/BA) és szakképzettség szerezhető.

Ez az első felsőfokú végzettségi szint jogosít fel a mesterképzés megkezdésére és emellett olyan, a munkaerőpiacon is hasznosítható szakmai ismereteket ad, amelyek lehetővé teszik a végzés utáni azonnali elhelyezkedést.

PONTSZÁMÍTÁS

Számítsd ki, hogy mennyi pontot fogsz kapni a 500-ból!


A 2024-es felvételi eljárásban az 500 pontos rendszerben a pontokat 3 részpontból számítják ki, illetve katonai szolgálatért lehet többletpontot szerezni (maximum 64 pont):

  • Tanulmányi pont (max. 200 pont)
  • Érettségi pont (max. 200 pont)
  • Intézményi pont (max. 100 pont)

1. TANULMÁNYI PONT (MAX. 200 PONT)

A tanulmányi pontot:

  • a középiskolai eredmény (max. 100 pont), mely 5 tantárgy utolsó tanult 2 év év végi osztályzatainak összegének 2x-ese, és az
  • érettségi eredmény (max. 100 pont), mely az érettségi bizonyítványban szereplő 5 vizsgaeredmény átlaga egész számra kerekítve

alapján számítják.

Négy tantárgy (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv) központilag egységes. Az 5. tantárgy a megjelölt szaktól függően az Óbudai Egyetem által meghatározott listából választható.

2. ÉRETTSÉGI PONT (MAX. 200 PONT)

Az érettségi pont két érettségi vizsgatárgy (max. 100-100 pont) százalékos eredményének az összege.

Az Óbudai Egyetem a megjelölt szaktól függően határozta meg, hogy mely két érettségi vizsgatárgy eredményéből számítható ki az érettségi pont, továbbá, hogy ezeket milyen szinten kell teljesíteni.

Figyelem! Központilag egységesen az érettségi pont számításakor az emelt szintű érettségi eredmény ér annyi pontot, mint ahány százalékos a vizsgaeredmény. A középszintű érettségi százalékos eredményének csupán 2/3-a az érettségi pont.

Figyelem! Az Óbudai Egyetem alapképzéseinek többségéhez továbbra is feltétel a megjelölt szaktól függően megadott tárgyakból egy emelt szintű érettségi vizsga teljesítése.

3. INTÉZMÉNYI PONT (MAX. 100 PONT)

A korábbi többletpontokat az intézményi 100 pont váltotta fel, melyet a felsőoktatási intézmény maga határoz meg, hogy hogyan szerezhető. Az Óbudai Egyetemen igyekeztünk egy olyan struktúrát kialakítani, ami szélesebb mozgásteret biztosít a hozzánk felvételiző diákok számára. A maximum 100 intézményi pontot – amit eddig többségében emelt szintű érettségivel és nyelvvizsgával töltöttek ki a diákok – a 2024-es általános felvételi eljárásában már például tanulmányi- vagy verseny eredményeket, tanuláson túli tevekénységeket, korábbi képzettségért is különböző mértékben, felvételi pontokkal honorálunk.

A megadott tárgyakból emelt szinten tett érettségi vizsgáért 50 intézményi pont szerezhető.

Emelt szintű érettségi vizsgáért legfeljebb 100 többletpont jár.

Az alábbi érettségi vizsgatárgyak teljesítéséért számítható intézményi pont az Óbudai Egyetemen:

  • fizika
  • biológia
  • idegen nyelv (első, második)
  • informatika, digitális kultúra
  • kémia
  • magyar nyelv és irodalom
  • matematika
  • történelem
  • egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy
  • egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy
  • egy szakmai előkészítő vizsgatárgy

Írásbeli, szóbeli vagy komplex nyelvvizsgáért B1, B2, C1 szinttől függően 5-50 pont szerezhető. Idegen nyelvből emelt szinten tett érettségi 20, közép szinten tett 15 pontot ér, ha az adott nyelvből a felvételiző más jogcímen nem kapott intézményi pontot.

Nyelvvizsgáért járó többletpont:

NyelvvizsgaPont
B1 szóbeli államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány5
B1 írásbeli államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány5
B1 komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány10
B2 szóbeli államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány20
B2 írásbeli államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány20
B2 komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány40
C1 szóbeli államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány25
C1 írásbeli államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány25
C1 komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány50

Amennyiben a felvételiző diák rendelkezik egy B2 komplex és egy C1 komplex nyelvvizsgával egy adott nyelvből, akkor a legmagasabb szintűt vesszük figyelembe. Abban az esetben viszont, ha két eltérő idegen nyelvből szerzett nyelvvizsgát a diák, (például, C1 komplex angol és B2 komplex német) akkor a maximum 100 pont szerezhető meg.

Nyelvtudás érettségi alapján

A nyelvtudás igazolása vonatkozásában az nyelvvizsga mellett az idegen nyelvből tett érettségi is elfogadásra kerül. Az adott nyelvből más jogcímen nem adható intézményi pont:

SzintPont
Idegen nyelvből emelt szinten tett érettségi vizsga, ha az érettségi eredménye legalább 50%20
Idegen nyelvből középszinten tett érettségi vizsga, ha az érettségi eredménye legalább 75%15

Tanulmányi és szakmai versenyeken való részvételért és elért eredményekért akár 100 ponttal lehet a felvételi pontszámokat kiegészíteni. Néhány verseny a számos verseny közül, amelyekkel pontot lehet szerezni:

  • Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV)
  • Országos Művészeti Tanulmányi Verseny
  • Középiskolai Tudományos Diákkörök Országos Konferenciája (TUDOK)
  • Ifjú Tudósok Középiskolai Verseny
  • KÖMAL feladatmegoldó verseny (matematika, fizika, informatika)
  • Nemzetközi Tudományos Diákolimpia
  • Országos Matematika Verseny
  • RoboCupJunior
  • Országos Grafikus Programozási Verseny
  • Hungarian Cyber Security Challenge / European Cyber Security Challenge versenyek

A további versenyek listája és a pontszámítás a További info gombra kattintva érhető el.

Azokon a versenyeken szerzett eredményeket, amelyek kevésbé ismertek Magyarországon, az Óbuda Egyetemen működő Ekvivalencia Bizottság fogja elbírálni, így biztosítjuk azt, hogy az ezekre a versenyekre szánt időt és energiát jutalmazni tudjuk. az alábbiak figyelembevételével:

VersenyMaximum pont
Megyei részvételi igazolás10
Megyei helyezéssel/díjazással zárt30
Országos részvételi igazolás50
Országos helyezéssel/díjazással zárt80

A kiemelkedő sporteredményért maximum 40 intézményi pontot lehet szerezni az egyetem bármely szakán történő jelentkezés esetén. A tanulmányi versenyekhez hasonlóan ezen a jogcímen is számos versenyen való részvétel és eredmény után jár többletpont.

Kiemelendő, hogy nem csak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elismert sportágban elért eredményért szerezhető plusz pont, hanem az országos vagy nemzetközi eSport bajnokságon történő részvétel, illetve dobogós eredményért is többletpont jár.

Ha a jelentkező bármely hazai felsőoktatási intézmény szervezett szaktárgyi előkészítő tanfolyamán legalább 75 százalékán részt vett, vagy az előkészítő tanfolyamon záróvizsgázott, az Óbudai Egyetemen intézményi pontra jogosult. A tanfolyamok tantárgyait szaktól függően ismerjük el.

Az Óbudai Egyetem által szervezett előkészítő tanfolyamokon való részvételért és záróvizsgán elért eredményekért több pontot adunk, ugyanis úgy gondoljuk, hogy a helyben átadott információ és tudás az, ami a legpontosabban felkészíti a jelentkezőket arra a követelményrendszerre és ismeretanyagra, amit az alapképzéseink során egyetemünk oktatói is képviselnek. A tanfolyamok tantárgyait szaktól függően ismerjük el.

Bármely hazai felsőoktatási intézmény szakmai előkészítő tanfolyama esetén:

Értékelés%Intézményi pont
Látogatási igazolás0-504
2-es értékeléssel zárt<50-62,54
3-as értékeléssel zárt<62,5-756
4-es értékeléssel zárt<75-87,58
5-ös értékeléssel zárt<87,5-10010

Az Óbudai Egyetem szakmai előkészítő tanfolyama esetén:

Értékelés%Intézményi pont
Látogatási igazolás0-5012
2-es értékeléssel zárt<50-62,512
3-as értékeléssel zárt<62,5-7518
4-es értékeléssel zárt<75-87,524
5-ös értékeléssel zárt<87,5-10030

Az elismert tanfolyamok listája a Bővebb gombra kattintva érhető el.

Technikusi végzettség alapján szerzett oklevél után 30 intézményi pont jár minden szakon. A technikumi végzettséget oklevéllel kell tanúsítani.

A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevél után, amennyiben a pontszámítás nem az oklevélből történik, 40 intézményi pont jár minden szakon. A felsőoktatási szakképzés elvégzését oklevéllel kell tanúsítani.

Piaci alapú tanúsítványért vagy European Computer Driving Licence – Európai Számítógép-használói Jogosítványért, illetve digitális kompetenciáért maximum 50 intézményi pont szerezhető az Óbudai Egyetemen.

Piaci alapú tanúsítvány

Piaci alapú tanúsítványért a jelentkező minden szakon többletpontot kaphat, ha teljesíti a jogcím feltételeit és a jogosultságot megfelelően igazolja. Ezen jogcímen maximum 15 többletpont adható a következő módon:

KompetenciaAlapozó tanfolyamHaladó tanfolyamProfesszionális tanfolyam
látogatási igazolás2 pont3 pont5 pont
értékeléssel/minősítéssel zárt3 pont7 pont15 pont

European Computer Driving Licence – Európai Számítógép-használói Jogosítvány ECDL

A jelentkező minden szakon többletpontot kaphat, ha teljesíti a jogcím feltételeit és a jogosultságot megfelelően igazolja.

Az ECDL jogosítványról bővebben itt olvasható.

Bizonyítvány, tanúsítvány típusokTöbblet pont
4 modulos (Base) ECDL bizonyítvány3 pont
8 pont 1
7 modulos (Standard) ECDL bizonyítvány6 pont
12 pont 2
ECDL Profi (Base) 4 modul6 pont
16 pont 3
ECDL Profi 7 modul8 pont
20 pont 4
Haladó szintű (Advanced) ECDL modul3 pont modulonként

1 A Számítógépes alapismeretek, Online alapismeretek kötelező modulok mellett Adatbázis-kezelés, Webszerkesztés, IT biztonság, IKT pedagógusoknak, E-hitelesség, e-aláírás választott modulok közül 2 modul teljesítése esetén
A Számítógépes alapismeretek, Online alapismeretek kötelező modulok mellett Adatbázis-kezelés, Webszerkesztés, IT biztonság, IKT pedagógusoknak, E-hitelesség, e-aláírás választott modulok teljesítése esetén
3 Webszerkesztés, IT biztonság, Kódolási alapismeretek (Python), Elektronikus hitelesség, elektronikus aláírás, Advanced adatbázis-kezelés modulokból kiválasztott 4 modulból szerzett bizonyítvány esetén
Webszerkesztés, IT biztonság, Kódolási alapismeretek (Python), Elektronikus hitelesség, elektronikus aláírás, Advanced adatbázis-kezelés modulokból kiválasztott 4 modulok teljesítése esetén.

Az Óbudai Egyetemen a Siker és a Tehetség mellett a Közösség is a mottónk része, ezért a közösségért folytatott tevékenységet felvételi többletponttal jutalmazzuk. Ezen a jogcímen maximum 10 pontot lehet szerezni, ha az Óbudai Egyetemen veszel részt a Közösségi Szolgálatban vagy tisztséget töltöttél be a Diákönkormányzatban.

TevékenységPont
Közösségi Szolgálat az Óbudai Egyetemen program5
Középiskolai DÖK tisztségviselő5

Fogyatékossággal élő jogcímének igazolása esetén 10 többletpont jár minden szakon.

Fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki:

  • mozgásszervi fogyatékos,
  • érzékszervi (látási, hallási) fogyatékos,
  • beszédfogyatékos (diszfázia, diszlália, diszfónia, dadogás, hadarás, afázia, orrhangzós beszéd, dizartria, mutizmus, súlyos beszédészlelési és beszédmegértési zavar, centrális pöszeség, megkésett beszédfejlődés stb.),
  • autizmus spektrum zavarral vagy
  • egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási-, diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, diszortográfia, hiperaktivitás-, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd.

Sikeres felvételi esetén további segítséget igyekszünk nyújtani az érintett hallgatóknak, hogy könnyebben küzdhessék le az akadályokat, amikkel szembe kell nézniük.

Az Óbudai Egyetem felhívja a jelentkező figyelmét, hogy az egyetemi tanulmányok alatt diszkalkulia jogcímen teljes mentesség nem adható az Óbudai Egyetemen, tekintettel arra, hogy az Nftv. az oklevél által tanúsított szakképzettség megszerzéséhez szükséges alapvető tanulmányi követelmények alóli felmentést nem teszi lehetővé.

Ennek a jogcímnek az igazolása során nagyon fontos betartani a háttérjogszabályokat, így a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvényt, valamint a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvényt. Az ezekben a törvényekben meghatározott fogyatékosság, valamint sajátos nevelési igényre adható többletpont.

Az Nftv.-ben meghatározott fogyatékosság az Nktv.-ben meghatározott sajátos nevelési igénynek felel meg, erre adható többletpont. Az Nktv.-ben meghatározott tanulási nehézség viszont nem minősül fogyatékosságnak, így arra többletpont nem adható.

A jelentkezőnek az E-felvételiben rögzítenie kell az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat által kiadott szakvéleményén található fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódot is.

Gyermekgondozás jogcímén 10 többletpont jár minden szakon a felvételizőnek, kizárólag magyarországi hatóság által kiállított dokumentumok alapján.

A gyermeke gondozása céljából

  • fizetés nélküli szabadságon lévő és ezzel párhuzamosan CSED, ÖD, GYES, GYET, illetve GYED ellátásban részesülő, vagy a fizetés nélküli szabadságot tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek ápolása címén veszi igénybe vagy
  • csecsemőgondozási díjban (CSED) vagy
  • örökbefogadói díjban (ÖD), vagy
  • gyermekgondozást segítő ellátásban (GYES), vagy
  • gyermeknevelési támogatásban (GYET), vagy
  • gyermekgondozási díjban (GYED), vagy
  • gyermekek otthongondozása díjában (GYOD), gyermekük otthoni ápolása miatt ápolási díjban részesülő, vagy
  • rendvédelmi szerv hivatásos állományú tagjaként távolléti díjban részesülő, vagy hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon, vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodó

jelentkezőnek minden estben 10 intézményi pont jár.

A hátrányos helyzetű jelentkező számára 10 intézményi pont jár minden szakon.

A felsőoktatási felvételi eljárás során az a jelentkező jogosult hátrányos helyzet jogcímen többletpontra, aki a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997.évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján, a törvényben meghatározottak szerint hátrányos helyzetűnek minősül és a jelentkezés időpontjában huszonötödik életévét még nem töltötte be.

A hátrányos helyzet jogcímén kizárólag magyarországi település jegyzője vagy a gyámhatóság által kiállított dokumentumok alapján adható többletpont.

Felvételhez szükséges minimumpontszám

Az Óbudai Egyetemen a minőségi felsőoktatás érdekében továbbra is – képzési területenként eltérően – meghatározunk minimumpontszámokat. A szakjaink népszerűségét jelzi, hogy a korábbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a tényleges ponthatárok a minimumponthatárok felett alakulnak, így mindenkinek azt javasoljuk, hogy a lehető legtöbb pontot szerezze a felvételi eljárás során, hogy a kívánt képzésre juthasson be.

SzakMinimumpontszámTerület
Biztonságtechnikai mérnöki220műszaki
Energetikai mérnöki*220műszaki
Építészmérnöki220műszaki
Építőmérnöki220műszaki
Földmérő és földrendező mérnöki220agrár
Gazdálkodási és menedzsment240gazdaságtudományok
Gazdaságinformatikus240informatika
Gépészmérnöki220műszaki
Ipari termék- és formatervező mérnöki220műszaki
Kereskedelem és marketing240gazdaságtudományok
Kiberbiztonsági mérnöki220műszaki
Könnyűipari mérnöki220műszaki
Környezetmérnöki220műszaki
Mechatronikai mérnöki220műszaki
Mérnökinformatikus240Informatika
Műszaki menedzser220műszaki
Pénzügy és számvitel*240gazdaságtudományok
Repülési infrastruktúra üzemmérnöki*220műszaki
Szakoktatópedagógusképzés
Üzemmérnök-informatikus240Informatika
Villamosmérnöki220műszaki
Villamos-üzemmérnöki220műszaki

*engedélyezés alatt

EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGI

Az idei felvételi eljárásban megéri a jelentkezőknek az emelt szintű érettségit választaniuk.

Az Óbudai Egyetem alapképzéseink többségéhez (kivétel a villamos-üzemmérnök képzés és földmérő és földrendező mérnöki képzés) továbbra is feltétel a megadott tárgyakból egy emelt szintű érettségi vizsga sikeres teljesítése.

Érdemes akár két emelt szintű érettségit is választani:

  • Emelt szintű érettségi esetén minden elért százalék után 1 pont jár (tehát 100%-os érettségi = 100 érettségi pont) a felvételin az érettségi pontok számításakor, a középszinten tett érettségi vizsga százalékos eredményénél azonban 2/3 lesz a váltószám (így pl. 100%-os érettségi = 67 érettségi pont).
  • Az emelt szintű érettségit az Óbudai Egyetem az intézményi pontok számításakor többletponttal honorálja.

Képzési terület Szak Érettségi vizsga szintje
Képzési területagrár képzési terület Szakföldmérő és földrendező mérnök Érettségi vizsga szintjeközép
Képzési területgazdaságtudományok képzési terület Szakgazdálkodási és menedzsment Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területgazdaságtudományok képzési terület Szakkereskedelem és marketing Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területinformatika képzési terület Szakmérnökinformatikus Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területinformatika képzési terület Szaküzemmérnök-informatikus Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területinformatika képzési terület Szakgazdaságinformatikus Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakbiztonságtechnikai mérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szaképítőmérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szaképítészmérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakgépészmérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakipari termék- és formatervező mérnök Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakkönnyűipari mérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakkörnyezetmérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakmechatronikai mérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakműszaki menedzser Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakvillamosmérnöki Érettségi vizsga szintjeemelt
Képzési területműszaki képzési terület Szakvillamos-üzemmérnök Érettségi vizsga szintjeközép

Az elismert érettségi tantárgyak listája és elvárt szintje a felvi.hu szakkereső oldalán található.

ALKALMASSÁGI VIZSGA

Az építészmérnöki alapképzési szakra rajz- és alkalmassági vizsgát, ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzési szakra rajz alkalmassági vizsgát kell tenniük a felvételizőknek.

Az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar építészmérnöki szakára jelentkezőknek rajz- és alkalmassági vizsgát kell tenniük. A részletes tájékoztató a kar honlapjáról tölthető le itt, illetve minden jelentkező levélben is megkapja.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzési szakjára jelentkezőknek rajz alkalmassági vizsgát kell tenniük. Nem vehető fel a szakra az a jelentkező, aki a rajz alkalmassági vizsgán “nem felelt meg” minősítést kap.  Ezen a vizsgán csak azoknak a jelentkezőknek kell részt venniük, akik még nem tettek korábban eredményes rajz alkalmassági vizsgát. Az alkalmassági vizsgával nem rendelkezők részére a Kar vizsgalehetőséget biztosít, erről a jelentkezőket e-mailben értesíti.

Az BME Építészmérnöki Karán, illetve más intézményben ipari terméktervező szak felvételijéhez tett sikeres rajz alkalmassági vizsgát elfogadjuk.

Rajz felvételi

A teljes időtartam: 1 óra 30 perc

Érkezéskor:

  • A diákok igazolják személyazonosságukat (fényképes igazolvánnyal).
  • Megkapják az A/3 méretű rajzlapokat és a rajztáblákat.
  • Ki kell tölteni egy adatlapot – név, cím szerepel rajta, amit borítékban a rajzokra tűzünk a vizsga végén, hogy a Tanulmányi osztály azonosítani tudja a jelentkezőt az eredmény értesítéséhez.

Rajz:

Felszerelés:

Rajzlap rögzítéséhez csipesz, radír, ceruzák (közepesen kemény és puhább), esetleg rajzszén vagy pitt-kréta azoknak, akik ezekkel már rajzoltak, de ebben az esetben a rajz fixálásához szükséges eszközt is hozni kell. Az eszköz nem befolyásolja az értékelést.

  • Az első rajzlapra 30 perc alatt egy vonalas, a kompozíció szerkezetét, arányait bemutató rajzot kell készíteni. A beállítás egyszerű, 2-3 tárgy – kocka, hasáb, henger, kúp stb. lehet. Az arány, a kompozíció elhelyezése a fontos.
  • A másik lapon 60 percig dolgozhatnak. A beállítás azonos marad, csak kiegészítjük néhány elemmel (pl. drapériával, kisebb tárgyakkal). Ezt a rajzot már tónusozni kell. Nem feltétel, hogy az egész rajz tökéletesen kész legyen, egy részletének kidolgozása a követelmény.

ÚJ, INNOVATÍV TANTERV, HOGY KÖNNYEBEN BEILLESZKEDJ AZ EGYETEMRE

Az Óbudai Egyetem új és innovatív tantervvel várja a hallgatókat a 2023. szeptemberi tanévkezdéstől. Az elsőszámú cél a gimnáziumi, szakközépiskolai és az egyetemi oktatás közötti különbség áthidalása, a gördülékenyebb átállás elősegítése a felsőfokú oktatás elvárásaihoz.

A gimnáziumi, szakközépiskolai, valamint az egyetemi oktatásban elvárt tananyagmennyiség közti különbségek hirtelen megnövekedése nagy terhet jelenthet az új hallgatók számára. A probléma kiküszöbölése érdekében a szakemberek igyekeztek kisebb létszámú gyakorlati csoportokat létrehozni, hogy az oktatóknak több ideje legyen az eltérő igényű hallgatóknak segíteni a tudásanyag elsajátításában. Az új tanterv alkalmazását segíti a projektalapú, gyakorlatorientált képzés. A patronálási rendszer elsősorban az érdeklődő, kreatív, de bizonytalan hallgatók számára jelenthet kiváló választást.

Az egyetem az új „F” jelű tantervét a korábbi képzések során szerzett tapasztalatoknak és a nemzetközi trendeknek megfelelően, azokat figyelembe véve alakította ki, széleskörű egyeztetést folytatva a szakma képviselőivel. A terv az volt, hogy egy koherens, haladószemléletű és hallgatóbarát tantervháló jöjjön létre, ami hű marad az Óbudai Egyetem gyakorlatorientált oktatási hagyományához, egyúttal alkalmas arra, hogy a hallgatók felkészülten reagálhassanak a folyamatosan változó és fejlődő piaci igényekre.

Az Óbudai Egyetem nemzetközi stratégiájában is fontos helyet foglal el az „F-tanterv”, ezért fontos szempont volt a hallgatók mobilitási programokon való részvételének megkönnyítése is. Ennek érdekében a tanterv részeként mobilitási ablakok kerültek beépítésre, hogy a hallgatók könnyebben és nyugodtabban tudják külföldi tanulmányaikat megtervezni, a különféle tanulmányi ösztöndíjprogramokon részt venni.