Lányok napja 2024

Mit csinál egy kutató, egy mérnök, egy informatikus?

Több száz fiatal lány ismertheti meg 6 karunkon közelebbről is a STEM (science, technology, engineering, mathematics vagyis tudomány, technológia, mérnöktudomány, matematika) területeket 2024. április 25-én a Lányok Napja rendezvénysorozat keretében.

Mert ezeken a területeken nem csak férfiak helyezkedhetnek el, hanem nők is!

Várunk minden olyan középiskolás lányt, akik még nem tudják, milyen pályát válasszanak vagy jobban megismernék a STEM szakmát!

Programjaink és regisztráció karjaink szerint:

Alba Regia Műszaki Kar (Székesfehérvár) – Lányok karrier lehetőségei a XXI. században
Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar Budapest, 8. kerület) – Robotprogramozás közelről, karkötő-hegesztés és energia cukorból
Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar (Budapest, 8. kerület) – Műszaki Varázslat: Női szakemberek a XXI. században
Neumann János Informatikai Kar (Budapest 3. kerület) -Találkozz humanoid robotokkal, ismerd meg a rákkutatásban is segítő mesterséges intelligienciát és próbáld ki magad a programozásban!
Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar (Budapest 3. kerület) – Kreatív gondolkodás és zöld energia – Tudd meg, milyen szakmákban szükségesek!
Ybl Miklós Építéstudományi Kar (Budapest 14. kerület) – Legyél városod szuperhőse! Karrierlehetőségek építész- és építőmérnöki területen

@obudai.egyetem Ilyen volt a lányok napja az ÓE-n😁🤩 Gyertek jövőre is! . . . #obudaiegyetem #lanyoknapja #fy #fyp #foryou #trend #trending #fun #happy #goodvibes #oe